fbpx
Červený, starší Ford transit předělaný na obytný van. Nikdo mu ale neřekne jinak, než
Charlie nebo Čárlík. Možná proto, že dokáže každému hned vykouzlit úsměv na rtech a lidské jméno mu prostě sedí. A přesně o tom tento článek bude. 
Rád bych se vyhnul detailnímu popisu vozu a spíše vám popsal několik zážitků, které jasně ukazují, jaký kopec srandy si s takovým autem užijete. A ty jen potvrzují mé tvrzení, že obytná dodávka jsou v dnešní době snad nejlépe utracené peníze.
Pro ty z vás, kteří by se přeci jen rádi koukli, jak van vypadá, zde je odkaz na jeho video prohlídku: 
Play Video
Jsou to už skoro čtyři roky od toho, co jsem koupil dodávku a začal jí přestavovat. Pečlivě jsem vše plánoval, aby byla praktická a vhodná na dlouhé cesty. Zato při realizaci jsem kombinoval materiály jako smyslů zbavený. 
Takže na stropě je nalepený koberec z Egypta, každá skřínka má jinou barvu a všude se houpe asi tak tři tisíce cingrlátek. To doplňuje knihovna a kupa polaroidů z cest. Jednoduše řečeno, vevnitř je to jasná chatička, jejíž dekor by mohla leckterá roubenka závidět. A nebo se mu tiše smát.

Výhoda takového stylu je právě již zmíněný úsměv na rtech. 

Ten máte totiž nejen vy, ale i každý, kdo dovnitř nakoukne. U celníků a policistů v cizině se to opravdu hodí. Místo kontroly se na nás pokaždé jen od ucha k uchu culí. Jako děti, kterým ukážete poníka. Ověšeného těmi cingrlátky. 
A protože taková bláznivá dodávka přímo vybízí ke spoustě nápadům, rozhodl jsem po dvou úspěšných sezónách a nespočet cestách po celé Evropě bydlet v Čárlíkovi celé léto.
V rámci toho proběhla i cesta do Španělska, kterou zvládl bravurně. Jen Francií si tedy nebyl úplně jistý a asi tak 3 kilometry za hranicí prostě zdechnul. Z ničeho nic. Výhoda auta s charakterem ale je, že stačilo počkat 20 minut, domluvit mu, vysvětlit, že Francouzi mají fakt super naftu a jelo se dál. Závada se opravila sama a už se nikdy znovu neobjevila.
Největší zážitek ale byl, když jsem si uvědomil, že kvůli klientům musím často zůstávat v Praze. Jenže byt jsem na léto pronajal a dodávky jsem se nehodlal vzdát. To jasně vyústilo v to, že jsem měsíc a půl parkoval a spal v centru Prahy za kostelem a tvářil se, že tam rozhodně nebydlím. 
 

Díky tomu jsem o městě zjistil několik poznatků:

Tento rok jsem Charlieho společně s přítelkyní vyvezl do Portugalska. Výlet byl na měsíc a to hlavně proto, že je van dělaný kromě bydlení i na práci. Pokud vám to vaše zaměření dovoluje a nemáte ještě dodávku…kupte si dodávku. 
S přítelkyní jsme tatéři. Já do toho ještě maluji obrazy. A ano, moc rád bych vám řekl, že je v autě ateliér, stojan s pop- artovým obrazem, barvy a rovnou i křeslo na tetování. Ale není. Tedy ne že by mě to nenapadlo, ale není. 
Na cestách jsem tak tvořil návrhy jak na obrazy, tak pro vás na tetování. A není snad lepší prostředí na kreativní práci, než v podivné chatce na kolech, na hraně útesu a s výhledem na oceán. 
Pár fotek z našich cest najdete i na mém instagramu @matovyvlk.
Cestám zdar!
❤❤❤ Dejte like a sdílejte ❤❤❤

Categories:

Tags:

Dejte like :)
DOPORUČUJEME: Filtr Berkey