fbpx
zapdnutí

Znáte ten okamžik, kdy máte pocit, že ted už jste vážně v p*deli..? Zapadli jste totiž takovým stylem na tom nejnemožnějším místě, že to vypadá, že je vážně konec? V Maroku, při našem zimním putování obytnou dodávkou, se nám něco takového přihodilo.

Byli jsme na prašné poušti uprostřed mineralogických dolů Aouli, kde nebylo živáčka. Jen dvakrát za den projel obří náklaďák.

Jak už to tak bývá, k bodu zlomu došlo v okamžiku menšího partnerského nedorozumění, které začíná asi nějak takto..
“Otočím to tady vlevo” “A neměl bys to lepší doprava?” následuje výměnná debata vpravo či vlevo, načež muž nas*aně zatáčí vpravo, já raději ani nedutám a v ten moment se to stane.. 
Jedním kolem trčíme z 2 metrového srázu, zatímco karoserie auta se prohnula natolik, že nejdou ani otevřít dveře. Co ted?
Zatímco muž vydýchává situaci, já se jdu rozhlédnout po okolí, zatímco se snažím usmlouvat všechny vrchní síly, aby se spojily a pomohly..
Načež se z ničeho nic vynořuje skupinka 5 kluků, kteří jsou oblečení spíš jak na rande než do dolů. Nevím, kdo je víc zaskočen, jestli já nebo oni.
Hučím do nich všemi možnými jazyky a gesty, že máme problém a potřebujeme pomoc. Kluci jsou ale evidentně zaskočeni ještě víc než já tímto setkání. Přeci jen jsme v muslimské zemi a docela chápu, že nejsou úplně připraveni na situaci, kdy se na ne moc obvyklém místě uprostřed pouště vynoří samotná evropanka a něco po nich chce.
Raději se jen usmívají a koukají rozpačitě do země. Nakonec vzdávám vysvětlování, protože to nikam nevede a mířím rezignovaně zpět k autu. Kluky ale evidentně zajímá, co se děje a tak mě následují.
Asi si trochu oddychli, když viděli, že nejsem sama a evidentně sami uznali, že máme vážně problém. Hnedka pochopili a začali sami od sebe jednat.

zapdnutí

Zajímavé bylo, že skoro vůbec nemluvili a to ani mezi sebou. Chvíli se zamysleli, pak jeden odběhl kamsi na kopec, kde měl schovaný krumpáč a vyprošťování mohlo začít.
Plán byl postavit přemostění z kamenů. Díky tomu, že kluků bylo 5, se nám tak auto podařilo dostat z příkopu za necelé dvě hodiny a to na první pokus . Muselo to vyjít na první pokus. V opačném případě hrozilo, že se to celé sesune a bude to ještě větší průšvih. Vyšlo to.

DSCN1679

Do takových situací se člověk často nehrne, prostě se stanou. A protože, jak se říká, že důležité je, že zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je intenzivní, tak tohle si člověk pak pamatuje hodně dlouho.
Nejzajímavější na těhle zážitcích je to řešení, které se skoro vždycky zdá v počátku, že vlastně neexistuje, že ted už je to vážně v háji..
Člověk už to často vzdává..ale právě v ten moment, jak to vzdá se vynoří to ideální řešení. Když nad tím tak přemýšlím, tak to je často v životě obecně.

❤❤❤ Dejte like a sdílejte ❤❤❤

Categories:

Tags:

Dejte like :)
DOPORUČUJEME: Filtr Berkey