fbpx

Co jsme zač?

Nikola


Nikola je hlavní nápado tvůrce tohoto díla. Miluje cestování a má za sebou hodně cest. Největší cestou byl rok v Jihovýchodní Asii spojený s létáním na paraglidu. Na padáku létala 7 let, stejně jako učila lyže.Ta sedmička je opravdu magická, protože po 7 letech se toho rozhodla zanechat. Nyní se nejraději věnuje tvorbě šperků z pryskyřice. Nikola je hotový blázen do plánování cest, ačkoli ví, že to pak stejně nikam nevede. Je jí to ale jedno, protože svojí fantazií je alespoň chvíli na cestě.

Štěpán


Štěpán na rozdíl od Nikoly stojí více při zemi, na paraglide by ho nikdo nedostal (prý). Kromě toho, že také pracoval 7 let jako instruktor lyžování (i snowboardingu), tak hraje rád stolní tenis. Je to vášnivý kuchař, muzikant a velice rád odpočívá. Jeho dalším velkým koníčkem je návštěva skládek a dávání života vyhozeným věcem. Nejvíce ho potěšíte jakoukoliv starou elektronikou!
Je to mistr ve špinění a trhání oblečení. Mezi jeho největší cesty se řadí pěší pout z ČR do Santiaga de Compostela. Na společných cestách je obvykle hlavní řidič a kuchař v jednom.

Barča

Barča je polský honič. To je rasa, která se využívá pro lov prasat. No, u Barči je to složitější. Její dušička si evidentně na poslední chvíli rozmyslela, že nebude jezevčík a ted toho lituje. My teda nemáme vůbec nic proti tomu, že dá přednost norování před lovením prasat. Jak už je asi zřejmé, tak Barči největší zábava je hrabání děr a lovení myší a krtků. Další věc, co miluje, je válení sudů v trávě a házení kotoulů letmo. Barča je jedlík, který nepohrdne ani suchým rohlíkem. S radostí zbaští snad cokoliv. Možná snad jedině s citronem byste neuspěli. Barča je hlavní motivátor k procházkám. Díky ní máme pravidelný pohyb jako nikdy a navíc se s ní člověk fakt nenudí. Stala se tak právoplatným členem posádky.

Jsme dva magoři na cestách. Blázni, co studovali léta vysokou školu, aby později zjistili, že jim je to maximálně tak k tomu, aby se k nim chovali na úřadech důstojněji a k tomu, aby si to mohli napsat “důležitě” před jméno.

JSME TAK TROCHU MIMO.

V současné společnosti hold trochu vybočujeme a moc nezapadáme, aniž by to byl úplně náš záměr. Vlastně bychom byli mnohem raději, kdyby většina společnosti žila podobně. (Pak by do nás třeba tolik nerýpala:) Nějak je to ale naopak.

My se ocitáme v té menšině a tak se z nás někdy stávají trochu asociálové. To ale neznamená, že bychom neměli rádi lidi. Naopak milujeme setkání se zajímavými bytostmi a setkání, kde dochází ke vzájemnému obohacení.

Naopak se ale straníme společnosti, která nám nemá co předat a vlastně ani my jí. Pak je někdy lepší ta samota 🙂

SVOBODA JE ZÁKLAD

Snažíme se žít tak, abychom se cítili být svobodní. To je pro nás ve výsledku největší hodnota. Nechceme se zadlužovat, žít v robotickém systému od pondělí do pátku a dělat práci jen pro peníze. Máme na sobě ověřené, že toto dokážeme pouze omezeně krátkou dobu a pak musí přijít delší pauza, jinak se to začne projevovat na našem zdraví, fyzickém i duševním.

SYSTÉMU NEUTEČEME

Snažíme se proto ten náš život ukočírovat jak jen to jde, jen abychom nespadli do propasti systému. Na sezonu občas jezdíme do Norska pro větší přivýdělek, což nám dává dočasnou svobodu. Díky pár měsícům v Norsku můžeme pak několik měsíců svobodně existovat a žít podle sebe. To je pro nás obrovská přidaná hodnota. Kromě toho se snažíme také pomáhat ostatním lidem, aby se také nebáli využít možnosti práce v zahraničí, konkrétně v Norsku. 

Snažíme se tvořit tak, aby nám to přinášelo radost. Nikola začala tvořit šperky z pryskyřice z kvítků, které sbírá po cestě a Štěpi rád recykluje jakékoliv staré elektro vybavení (pokud máte staré počítače, jističe, mobily  a jiné elektro a chtěli byste mu udělat radost, tak se stačí ozvat 😉 )

PŘÍNOS vs. HODNOTA … PRÁCE vs. ŽIVOT

Dokud žijeme ve světě, kde funguje finanční systém a pracovní systém na principu, jakém funguje, musíme se do něho určitou mírou zapojit i my, at chceme nebo ne.

To neznamená, že bychom nechtěli a nepřispívali do společnosti svou hodnotou, o to se snažíme ze všeho nejvíce, bohužel hodnota je v dnešním společnosti měřená pouze na finance.

Na askety ale také neaspirujeme, zároveň ale nerozhazujeme, nicméně si chceme ten život taky trochu užít, ne ho jen propracovat nebo proživořit …

PROČ VeVanu?

Vznik tohoto projektu byl podnícen, stále rostoucí komunitou kolem tohoto životního stylu.
Chybělo nám místo, které by tento krásný životní styl zastřešovalo a vytvořilo útulné místo v internetové džungli, kde mohou nomádi mezi s sebou vzájemně sdílet a pomáhat si. 
 
❤❤❤ Dejte like a sdílejte ❤❤❤